Problematično igranje na srečo - vodnik za družine
Sestavili smo prvi vodnik v slovenskem jeziku, ki je namenjen družinam s problematičnim hazarderjem.

Si v skrbeh, ker prepogosto igraš športne stave ali druge igre na srečo? Z igranjem ne moreš prenehati? Si si nabral dolgove? Izpolni anonimni spletni test, ki ti bo pomagal pri vrednotenju lastnega igranja na srečo. Rezultat testa s komentarjem rezultata sta na voljo takoj. Lahko si ju pošlješ tudi na svoj e-mail naslov. Primerno tudi za prijatelje in sorodnike igralca s težavami!
Anonimni klepet v živo s svetovalcem preko tipkovnice. Vsak delovni dan med 9. in 17.uro. Ko so svetovalci odsotni, jim lahko pustite sporočilo. Za pogumnejše je na voljo tudi možnost pogovora s svetovalcem po telefonu vsak delovni dan med 9. in 17.uro. Primerno tudi za prijatelje in sorodnike igralca s težavami.
Piši našemu psihoterapevtu. Dobil boš razumevajočega poslušalca in sogovornika, ki ti nudi vso potrebno čustveno podporo. Možnost dogovora za brezplačno psihoterapevtsko pomoč. Primerno tudi za prijatelje in sorodnike igralca s težavami, ki zanj iščejo pomoč.
Iskanje odgovorov na nekatera splošna najpogostejša vprašanja. Povezovanje z drugimi obiskovalci foruma, izmenjava izkušenj in vzajemna podpora. Za aktivno sodelovanje na forumu je potrebna registracija.
Brezplačne psihoterapije z izkušenimi psihoanalitičnimi psihoterapevti so na voljo v Mariboru in v Ljubljani. Negativne posledice nekontroliranega hazardiranja ene osebe zmeraj čutijo tudi člani njegove družine, zato so pomoči potrebni tudi sami.
V tej sekciji so vam na voljo različni pripomočki in vaje, s katerimi si lahko pomagate pri premagovanju težav povezanih z igrami na srečo.
Sestavili smo prvi vodnik v slovenskem jeziku, ki je namenjen družinam s problematičnim hazarderjem.
Ena od pomembnih negativnih posledic pandemije je tudi splošno povečanje nasilja v družbi in še posebej tam, kjer bi moralo biti najbolj varno, to je v domačem okolju. S številnimi raziskavami so dokazane povezave med problematičnim igranjem na srečo in intimnopartnerskim nasiljem ter nasiljem nad drugimi člani družine.
V družinah, kjer je prisotno problematično igranje na srečo, je pojav družinskega nasilja trikrat bolj verjeten kot v družinah, ki problematičnega igranja na srečo ne poznajo. Berite naprej...
V okviru portala Mladi hazarder smo razvili prvo slovensko aplikacijo za pomoč pri težavah, ki so neposredna posledica hazardiranja.
Dokaži si, da zmoreš abstinirati! Pretirano hazardiranje lahko povzroči psihično zasvojenost in ko se ta enkrat razvije, je opustitev škodljive razvade veliko težja. Primerno za vse, ki mislijo, da imajo popolni nadzor in se lahko zlahka odrečejo igram na srečo.
Epidemija covida-19 je povzročila eno največjih kriz v zadnjem stoletju, ki je korenito spremenila naša življenja, in učinkovita cepiva so v tem trenutku edino realno upanje, da se ne bo ponovila tudi v naslednji hladni sezoni.
Pripravili smo še drugi letošnji nagradni natečaj za mlade od 15. do 29. leta starosti. Natečaj je odprt do 15. decembra 2021, pripravili smo lepe praktične nagrade za avtorje nagrajenih izdelkov. Z akcijo želimo mlade in širšo javnost ozavestiti o tveganjih in negativnih posledicah iger na srečo. Preberi več...
Pripravili smo nagradni natečaj za mlade do 29. leta starosti. Natečaj je odprt do 31.maja 2021, pripravili smo izvrstne praktične nagrade za avtorje najboljših predlogov plakata. Z akcijo želimo mlade in širšo javnost ozavestiti o tveganjih in negativnih posledicah iger na srečo. Preberi več...
Pripravili smo anketo, v kateri se sprašujemo, kako je koronavirus vplival na naše igranje na srečo.
Ali igramo redkeje in porabimo manj denarja, smo morda celo prenehali, v kolikšni meri se je hazardiranje preselilo na splet, katere igre igramo, kako je z odgovornim igranjem in prirejanjem iger na srečo in še marsikaj nas zanima.
Rezultati ankete bodo objavljeni na našem portalu.
povezava do ankete: https://www.1ka.si/a/279327
Da mladoletniki v zahodnem svetu zelo radi igrajo športne stave, ni nobena novost. Tri različne slovenske raziskave med mladostniki (več v članku ) so pokazale skoraj povsem enak rezultat. Stave jih igra okrog 20%. Naš oglas v časniku Delo, 9.4.2019
26.10.2020
Zaradi ponovnega "lockdowna" smo izvajanje psihoterapij pričeli spet izvajati le s pomočjo videoklica z uporabo programa Skype. Več o tem in kako si naložiti program Skype preberite v nadaljevanju.
Svetovanje preko telefona in aplikacije Live Chat poteka naprej nemoteno.
V različnih raziskavah so doslej že ugotavljali, da ima noč svojo moč tudi pri igranju iger na srečo. To je eden od glavnih razlogov, zakaj so na splošno casinoji in igralni saloni odprti tudi do 24 ur na dan.
V času Festivala Lent bomo po mestnih ulicah vseh devet dni festivala ozaveščali s pomočjo letakov, plakatov in t.i. pingvina. Prijazno bomo odgovarjali tudi na vsa možna vprašanja v zvezi z našim portalom in projektom Ne zakockaj svoje prihodnosti!
"Ljudje niso s svojimi pametnimi telefoni nič bolj zasvojeni, kot so alkoholiki zasvojeni s steklenico. Če je na telefonih kaj takega, kar lahko zasvoji, so to prej aplikacije (za igranje igric, hazardiranje, socialna omrežja, nakupovanje...) kakor pa sam telefon..."
Mark Griffiths, na svojem blogu...
Patološko hazardiranje je bilo do nedavna tretirano le kot motnja impulzov in popredalčkano skupaj s kleptomanijo, piromanijo in puljenjem las. Nevroznanost zdaj ugotavlja, da zasvojenost z drogami ali igrami na srečo vplivata na spremembe v možganih na zelo podoben način...
13.decembra smo zopet izvedli akcijo Dan brez stave. Na Slovenski ulici v Mariboru smo delili letake, zvečer pa smo izvedli koncert rock skupin pod delovnim naslovom Igraj na kitaro, ne na srečo!
13. decembra z oglasom v časniku Delo javnost ozaveščamo o deležu patološkega in problematičnega igranja pri nas in kolikšen delež realizacije iger na srečo je moč pripisati pretiranemu igranju.
Leta 2000 so na trg dali še eno izmed vojnih videoigric, kjer se v streljaškem spopadu udarita ekipi A in B. Nič originalnega, torej, dobri fantje preganjajo teroriste in obratno. Toda zaradi neke malenkosti je igra prekosila vse ostale v branži. Za nekaj drobiža si igralec lahko kupi kredite. Te lahko zamenja za "skine" oz. kože, s katerimi obleče svoje priljubljeno orožje...
13.5.2020
Od danes naprej je zopet omogočeno izvajanje psihoterapij v živo, torej na način, da se uporabnik in psihoterapevt srečata v istem prostoru. Tako kot doslej, so še naprej terapije na voljo tako v Mariboru kot tudi v Ljubljani.
Še naprej pa je možno izvajanje terapije tudi preko video klica (skype).
31.12. je časnik Večer objavil naš oglas, s katerim skušamo različne javnosti v mestu ozaveščati o razsežnostih problematičnega hazardiranja na področju mestne občine Maribor.
V časnikih Delo in Večer smo objavili oglas, s katerim opozarjamo na povečana tveganja pri igranju iger na srečo.
Če hazardiramo preko spleta, to največkrat počnemo od doma, kjer smo skriti pred očmi drugih oseb.
20.12. je v časniku Delo izšel naš oglas, s katerim skušamo pokukati v prihodnost oglaševanja tveganih produktov, kot so igre na srečo. Dnevno bombardiranje domačih in tujih oglaševalcev doseže tudi naše najmlajše in posledica je normalizacija.
16.3.2020
Izvajanje psihoterapij poteka od danes dalje izključno preko spleta in sicer z uporabo programa Skype.
Svetovanje preko telefona in s pomočjo Live chata na naši spletni strani se izvaja enako kot doslej, saj do fizičnega stika pri tem načinu ne pride. Prav tako so še naprej omogočene vse ostale digitalne oblike samopomoči, kot so anonimni spletni test, spletni kalkulator stroškov igranja na srečo, android aplikacija Mobilna terapija, letaki, zloženke in brošura - vodnik za pomoč družinam v težavah.
V soorganizaciji dveh nevladnih organizacij organiziramo 9. oktobra v Ljubljani javni posvet o prihodnosti reguliranja iger na srečo v kontekstu javnega zdravja. Od zadnje raziskave deležev zasvojenosti med odraslo populacijo je minilo že dolgih 11 let. Kje se nahajamo danes?
Dan pred pričetkom prvenstva smo v okviru portala Mladi hazarder sklicali tiskovno konferenco. Tema je bila seveda povezana s športom in stavami. Prisotnim novinarjem smo predstavili akcijo "100 dni brez hazarda" ter prvo slovensko aplikacijo za pomoč hazarderjem, ki so se znašli v težavah in bi radi prenehali z igranjem.
Podpirajo nas: