Zaskrbljeni zaradi svojega ali igranja na srečo bližnje osebe?
Anonimni test vam bo pomagal pri oceni ogroženosti. Rezultat testa s komentarjem je na voljo takoj. Lahko si ga pošljete tudi na svoj e-mail naslov.
Pozdravljamo vašo odločitev, da opravite ta samoocenitveni test.
Zasnovan je z namenom, da posameznikom, ki si postavljajo vprašanja o svojem igranju na srečo, pomaga pri oceni lastnih tveganj.
Podlaga za vprašalnik je PGSI (Problem Gambling Severity Index), instrument za preverjanje ogroženosti zaradi igranja na srečo, ki so ga zasnovali v Kanadi. Vsak odgovor se točkuje, skupni seštevek točk se bo umestil nekje v razponu od 0 do 27 točk. Po končanem testu se vam bo prikazal izračun oz. rezultat testa ter poročilo o tem, v katero skupino igralcev se uvrščate.
Ta podatek vam je lahko v pomoč za realnejše vrednotenje morebitne ogroženosti pred negativnimi posledicami hazardiranja. Veliko bolje boste lahko ocenili ali ste le rekreativni igralec hazardnih iger, se izpostavljate tveganjem za razvoj težav ali pa sodite v skupino igralcev z že prisotnimi težavami.
Višje, kot je število zbranih točk na testu, večja je verjetnost, da se uvrščate v kategorijo igralcev s težavami, ki so posledica hazardiranja. Krovni naziv za igranje na srečo, ki povzroča negativne posledice, je "problematično igranje".
V okviru portala Mladi Hazarder posvečamo vso potrebno pozornost anonimnosti uporabnikov, zato se kar breskrbno lotite testa!